Przejdź do treści A A A

Logo placówki

BIP

Pralnia ZAZ w Kamionku Wielkim po rozbudowie. Zatrudni jeszcze więcej niepełnosprawnych

W piątek (27.02.2016) uroczyście otwarto po rozbudowie pralnię Zakładu Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim (gm. Tolkmicko). Dzięki tej inwestycji jeszcze więcej osób niepełnosprawnych będzie mogło tutaj pracować, zarabiać i zdobywać zawodowe doświadczenie.
Tomasz Kulwicki już siódmy rok pracuje w pralni Zakładu Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim (gm. Tolkmicko).

— Nie zamieniłbym tej pracy na żadną inną — mówi pan Tomasz. — Przedtem brałem udział w warsztatach terapii zajęciowej, ale to, co robię teraz o wiele bardziej mi odpowiada. Nareszcie sam zarabiam na swoje życie.

Dzięki rozbudowie pralni o pomieszczenie, służące niegdyś jako garaż, warunki pracy zatrudnionych w niej 12 osób niepełnosprawnych znacznie się poprawiły. Pralnia wzbogaciła się też o nowe urządzenia, w tym o nowoczesną pralnicę. W piątek (27.02.2016) nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, wieńczące zakończoną właśnie inwestycję. Pieniądze na nią (ok. 106 tys. zł) popłynęły z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i z kasy powiatu.


Dzięki rozbudowie pralni możliwe będzie zwiększenia zatrudnienia w rym dziale ZAZ. 

— Na początek wystąpię do PFRON z wnioskiem o sfinansowanie zatrudnienia czterech dodatkowych osób — zapowiada Stanisław Lecheta, kierownik ZAZ. — Cały czas przyjmujemy wnioski od osób, które chciałyby u nas pracować. Na przykład teraz w kolejce na wolne miejsce czeka 10 osób.


Oprócz pralni w ZAZ działa też stolarnia, tapicernia i dział wikliny. Łącznie w zakładzie pracuje 37 osób niepełnosprawnych. Zajmuje się nimi 14 osób z kadry obsługowo-rehabilitacyjnej.